Atölyeler

Ana Sayfa » Eğitim Modelimiz » Atölyeler

Boğazhisar Gelişim Atölyeleri

Boğazhisar Eğitim Kurumları, eğitime farklı bir bakış açısı ile yaklaşır. Çocuklarımızın standartların üstünde ve nitelikli eğitimler almaları için nitelikli ve farklı mekânlar gerekir. Boğazhisar Gelişim Atölyeleri bu arayışın bir ürünüdür. Boğazhisar öğrencisi her biri ayrı bir gelişim alanına hitap eden atölyelerde sıra dışı eğitim mekânlarının farkını yaşar. Astronomi Atölyemizde evrenin sırlarını keşfe çıkar.

Mutfak Sanatları Atölyesi’nde evrensel ve geleneksel mutfak kültürünü, lezzetlerin kombinasyonunu öğrenir. Zekâ Atölyesi’nde zihnini doğru kullanmayı, aklına yön vermeyi öğrenir. Hayal Tasarım Atölyesi’nde hayallerini üç boyutlu cisimlere dönüştürmeyi öğrenir.

Boğazhisar öğrencisi, Gelişim Atölyeleri’nde öğrenmeyi öğrenir.
Bu atölyelerde eğitim sanata, öğrenci sanatkâra dönüşür.

Zeka Atölyesi

Zeka gelişimine katkı sağlamak için özel olarak tasarladığımız Zeka Atölyesi’nde öğrencilerimiz sahip oldukları potansiyelin farkına varıyor. Zeka Atölyesi’nde öğrenciler, sahip oldukları potansiyeli en iyi şekilde değerlendiriyor; özel aktivitelerle potansiyellerini nasıl kullanacaklarını öğreniyorlar.

Astronomi Atölyesi

Öğrencilerimiz evreni Astronomi Atölyesi’nde keşfediyor, uzay ve gökyüzü ile ilgili tüm sırları öğreniyor. Atölye çalışmalarında öğrendikleri bilgiler eşliğinde özel planetaryumda güneş sistemine eşsiz bir yolculuk yapıyorlar.

Estetik Sanatlar Atölyesi

Sanat bireyin kendisini tanımasında, kişisel gelişiminde ve sosyalleşmesinde önemli bir faktördür. Öğrencilerimiz estetik bir bakış açısı kazandıkları Estetik Sanatlar Atölyesi’nde, çağdaş ve klasik sanatları öğreniyor. Atölye çalışmamızda yeteneklerinin farkına varan öğrencilerimiz, bir yandan yaratıcılıkların geliştirirken diğer yandan da yeteneklerini en doğru şekilde kullanmayı öğreniyor.

Hayal Tasarım Atölyesi

Boğazhisar Eğitim Kurumları olarak hayallerin gücüne inanıyoruz. Öğrencilerimizin özgürce hayal kurmaları ve hayallerini gerçekleştirmek için Hayal Tasarım Atölyesini hazırladık. Öğrencilerimiz Hayal Tasarım Atölyesi’nde hayallerini özel aktivitelerle 3 boyutlu cisimlere taşıyor.

Eğlenceli Bilim Atölyesi

Geleceğimizin bilimle şekillendiğini biliyoruz. Öğrencilerimizin bilimsel disiplinlerde hızla ilerleyen dünyaya ayak uydurmaları için Eğlenceli Bilim Atölyesini hazırladık. Eğlenceli Bilim Atölyesinde öğrencilerimizi bilimle tanıştırıyor, hayallerini deneylerle uygulamasını sağlıyoruz. İçeriği özel olarak oluşturulan ve bir müfredat çerçevesinde ilerleyen atölyede, Boğazhisar öğrencileri hem eğleniyor hem de öğreniyor.

Sosyal Beceriler Atölyesi

Boğazhisar öğrencileri sosyal hayatlarında kendine güvenen ve doğru ifade eden bireyler olarak yetişir. Sosyal Beceriler Atölyesi’nde öğrencilerimizi sosyal kimlikleri güçlü bireyler olarak yetiştirmek için özel oluşturulmuş aktivitelerle destekliyoruz. Atölye kapsamında öğrencilerimiz topluluk önünde doğru ve etkili konuşma tekniklerini öğrenir ve öğrendiklerini aktiviteler eşliğinde uygular.

Spor Atölyesi

Büyüme çağındaki çocukların kas ve kemik yapılarının güçlenmesi ve bedensel gelişimini tamamlaması için spor önemli bir yer tutmaktadır. Spor Atölyesi öğrencilerin fiziksel gelişimlerine katkı sağlaması ve bedensel disiplini kavramaları için oluşturuldu. Spor Atölyesi’nde futbol, basketbol ve diğer branşlarla Boğazhisar öğrencileri fiziksel gelişimlerine katkı sağlıyor; takım çalışması ile ‘biz’ kavramını ediniyor.

Sıradışı Düşünme Atölyesi

Boğazhisar Eğitim kurumları olarak öğrencilerimizin olaylara farklı açılarda bakabilme, sorgulama, düşünme ve analiz yeteneklerini geliştirmelerini önemsiyoruz. Sıra Dışı Düşünme Atölyesi ile öğrencilerimizin olaylara en doğru şekilde yaklaşmalarını ve farklı çözüm yolları üretmelerini sağlamayı amaçlıyoruz.

Drama ile TEOG Atölyesi

Drama, hayatın provasıdır aslında. İnsan davranışlarını disipline etmenin, sağlıklı şekilde organize etmenin önemli bir yoludur drama. Tüm duyu organlarını aktif hale getirmesinin yanı sıra duyguları da eğitim sürecine dâhil eden drama, becerilerin geliştirilmesi ve hedeflenen davranışların kazandırılması noktasında keyifli bir eğitim uygulamasıdır. Drama ile oyun iç içe olduğundan çocuklarımız neşeli ve eğlenceli bir ortamda bedensel, duygusal, sosyal ve kültürel yönden gelişirler. Drama atölyesi eğitimin yaşamla iç içe olduğu ortamdır. Boğazhisar Eğitim Kurumları olarak 8. sınıf öğrencilerimizin sınav kaygısı, heyecan gibi durumlarını dramanın sıcaklığı ve etkisi ile ortadan kaldırmayı hedefliyoruz.

Robotik Atölyesi

Robotlar dünyasına giriş yapmamızı sağlayan bu atölyede her öğrencimize içerisinde sensörler, motorlar, özel devreler ve parçaların olduğu bir kit verilir. Robotik atölyemizde öğrencilerimiz robot nedir, robotlar nasıl çalışır, sensörler (algılayıcı) ne işe yarar, hız/güç gibi birçok konuda bilgi sahibi olurlar. Çocukların mekanik ve robotik alanlarına dair bilgilerini ve becerilerini geliştirebilecekleri, yaratıcılıklarını ve problem çözme becerilerini kullanabilecekleri “Robotik Atölyesi” teknolojik gelişmelerin takip edilmesi ve onlarla ilgili fikir sahibi olunabilmesi adına çok önemlidir.

Temel Bilişim Atölyesi

Okulumuzda temel bilişim atölyesinin amacı öncelikle öğrencilerimize teknolojinin sadece bir araç olduğu duygusunu aşılamak, onu en doğru şekilde kullanma bilincini kazandırmak ve karşılaştıkları yeni durum ve uygulamalar karşısında çözüm üretebilmelerini, kolay adapte olabilmelerini sağlamaktır. Çağımızın vazgeçilmezi olan bilgisayarı daha bilinçli ve yakından tanımalarını sağlayarak teknoloji kaynaklı zararların en aza indirgenmesi ve bilinçli kullanımın artırılarak faydaya dönüştürülmesi hedeflenmektedir.

STEM Atölyesi

STEM, Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltma. 21. yy’i şekillendirecek bireylerin yetişmesini sağlayan STEM eğitimi, dünyada önemini daha da arttırıyor. Dünyada okullar için vazgeçilmez olan STEM eğitimi, Boğazhisar’da bir atölye çalışması bünyesinde öğrencilerimize sunulmaktadır. STEM atölyesi ile Boğazhisar öğrencileri ülkesine ve dünyaya değer katacak, 21. yy’i şekillendirecek bireyler olarak yetişmektedir.

Yazma beceriyeri Atölyesi - Kebikeç

Yazmak, insana özgü bir faaliyettir. Yazdıkça var oluruz, yazdıkça yarına ulaşırız. Yazı, insanoğlunun dünyaya bıraktığı en güzel izdir. Yazma Becerileri Atölyesi, çocuklarımıza kalemin efendisi olmayı öğretiyor. Yazma Becerileri Atölyesi, çocuklarımıza sadece insanoğlunun elinde olan bu mükemmel gücü anlatıyor. Yazma Becerileri Atölyesi, çocuklarımıza kalıcı olmayı, üretmeyi, kelimelerle düşünmeyi, zihnini kâğıda dökebilmeyi gösteriyor. Yazma Becerileri Atölyesi, sese ihtiyaç olmadan konuşabilme sanatını çocuklarımızın fark etmesini sağlıyor.

Boğazhisar Kabul Sınavı