Fiziki Yapımız

Home » Boğazhisar’da Yaşam » Fiziki Yapımız

Kampüs Alanımız

Doğa İle İç İçe Bir Kampüs
Verimli bir eğitimin önemli bir parçası da eğitimin gerçekleştiği ortamlardır. Boğazhisar Eğitim Kurumları öğrencilerine, Sarıyer’de şehrin tüm karmaşasından uzak, doğa ile içi içe 16.000 metrekarelik kampüs alanında sıradışı eğitim ortamları sunuyor. Kampüs alanımızda 2008 yılında yeni inşaat ve yapı teknikleri ile depreme dayanıklı olarak inşa edilen boğaz manzaralı 2 adet eğitim binamız mevcuttur.

Spor Alanlarımız

Okulumuzda öğrencilerimizin spor faaliyetlerini yürütebilecekleri bir futbol sahası, bir spor salonu ile karate, tekvando, güreş ve jimnastik sporlarının yapıldığı iki adet kapalı spor salonu bulunmaktadır. Ayrıca eğitsel oyunlar, mini basketbol, jimnastik ve materyal geliştirme kulüpleri için oyun alanları ve serbest alanlar da okulumuz bahçesinde yer almaktadır.

Oyun Alanı Ve Açık Hava Derslikleri

“Boğazhisar’da öğrenciler okula severek geliyorlar ve okulda daha fazla vakit geçirmek istiyorlar.”
Öğrenciler, günün belirli vakitlerini koru içindeki eğitim ortamlarında geçiriyorlar. Derste öğrendikleri bilgileri doğa ile iç içe deneyimleme fırsatı buluyorlar. Böylece öğrenciler doğal ve gerçek yaşamla güçlü bir bağ kuruyorlar

Konferans Salonu

Konferans salonlarımız, amfi sistemli ders işlemeye uygun ve tam donanımlı bir eğitim ortamıdır. Sahnesi ve ses sistemi ile profesyonel bir mekân olan konferans salonumuzda öğrenci, öğretmen, veli ve misafirlerimiz için seminer, yarışma, etkinlik, tiyatro, gölge oyunu gibi çok çeşitli etkinlikler yapılmaktadır.

Dersliklerimiz

Boğazhisar’da sınıflar öğrencilerin derslikleri yaş ve akran farklılıkları gözetilerek planlanmıştır. Anaokulunda 4 yaş ve 5 yaş grupları en fazla 15 kişilik sınıflarda eğitim almaktadır. İlkokul ve ortaokulda ise her şubede 20 öğrencinin planlandığı sınıflarda öğrencilerin eğitsel farklılıkları gözetilerek, ö derse katılımını sağlayan etkinlik temelli dersler işlenmektedir.