Fiziki Yapımız

Home » Boğazhisar’da Yaşam » Fiziki Yapımız

Spor Alanlarımız

Okulumuzda öğrencilerimizin spor faaliyetlerini yürütebilecekleri bir spor salonu, bir futbol sahası, bir basketbol sahası bulunmaktadır. Eğitsel oyunlar, mini basketbol, jimnastik ve materyal geliştirme kulüpleri için oyun alanları ve serbest alanlar da okulumuz bahçesinde yer almaktadır.

Oyun Alanlarımız

Öğrencilerimizin eğlenerek öğrenmesinin önemini bilmekteyiz. Bu sebepten okulumuzun her alanı onların eğlenerek öğrenebilecekleri şekilde tasarlanmıştır.

Konferans Salonu

Konferans salonlarımız, amfi sistemli ders işlemeye uygun ve tam donanımlı bir eğitim ortamıdır. Sahnesi ve ses sistemi ile profesyonel bir mekân olan konferans salonumuzda öğrenci, öğretmen, veli ve misafirlerimiz için seminer, yarışma, etkinlik, tiyatro, gölge oyunu gibi çok çeşitli etkinlikler yapılmaktadır.

Dersliklerimiz

Okulumuzda atölye sistemi derslik uygulanmaktadır. Her branş ve öğretmene özgü derslik sisteminde öğrencilerimiz her dersin atmosferine ayrı şekilde hakim olmaktadır. İlkokullarda temel dersler sınıf dersliğinde; uygulamalı dersler ve yabancı dersler ise branş dersliklerinde işlenmektedir.

Ortaokul kısmında ise iki matematik dersliği, bir sosyal bilgiler dersliği, bir fen bilgisi dersliği, bir adet bilim laboratuvarı bulunmaktadır. Okulumuzda ayrıca dil katında iki Türkçe dersliği, üç İngilizce dersliği, bir Çince ve bir Arapça dersliği yer almaktadır.

Okuma derlerinin de icra edildiği üç bin beş yüz seçme kitaptan oluşan kütüphanemiz ve okulumuza özgü bir farlılık olan zekâ atölyesi ve hayal tasarım atölyesi başlıca eğitim ortamlarımızdır. Okulumuzda ayrıca geniş bir görsel sanatlar atölyesi; müzik dersliği ve Junior Basketbol, temel jimnastik, eğitsel oyunlar gibi çalışmalara olanak sağlayan spor salonu bulunmaktadır.