Neredeyiz?

Home » Boğazhisar’da Yaşam » Neredeyiz?

Özel Araç ile Ulaşım

 • Sarıyer Sahil Yolu İstikameti
  Sarıyer Sahil Yolu (Çayırbaşı) istikametinden gelen ziyaretçilerimiz sırasıyla: Demokrasi Şehitleri Caddesi, Piyasa Caddesi, Meserburnu Caddesi, Şehit Mithat Yılmaz Caddesi’ni takip ederek Sarıyer Mezarlığına ulaşırlar. Mezarlık önünden devam eden Kilyos Caddesini (Sarıyer Kilyos Yolu) takip edip, Maden Mahallesi durağında Maden Camii’ne ulaşırlar. Tepeüstü Bayırı Sokak istikametine sapıp, Boğazhisar Sokak’a ulaşırlar.
 • Maslak İstikameti
  Maslak istikametinden gelen ziyaretçilerimiz, Büyükdere Caddesi’ni takip ederek Hacıosman’a ulaşırlar. Hacısoman – Sarıyer tünelini geçerler. Tünel çıkışında bulunan İETT duraklarını geçerek Yusuf Ziya Öniş Stadına ulaşırlar. Stadın önünden sola sapar ve Şifayolu Üstü Sokak’ı takip ederek Boğazhisar Sokak’a ulaşırlar.
 • Kumköy – Kilyos İstikameti
  Kumköy – Kilyos istikametinden gelen ziyaretçilerimiz Kilyos – Sarıyer yolunu takip ederek Boğaziçi Caddesine ulaşırlar. Vakıf Sokak istikametine saparak Boğaziçi İlim ve Kültür Vakfı’na ulaşırlar. Boğazhisar Eğitim Kurumları, Boğaziçi İlim ve Kültür Vakfı girişimidir ve vakıfla aynı alanı kullanmaktadır.

Toplu Taşıma ile Ulaşım

 • Metro ve Tramvay ile
  Raylı sistem kullanmak isteyen ziyaretçilerimiz, Kabataş-Zeytinburnu tramvay hattından Taksim’e aktarma yaparak, ya da Marmaray’a da bağlantısı bulunan Yenikapı – Hacıosman metrosunu kullanarak bulundukları yerden Hacıosman Metro İstasyonu’na ulaşırlar. Hacıosman Metro İstasyonu yolcu çıkışında bulunan halk otobüsleri (150 – 151 – 152 – 154 No’lu otobüsler) ile Kilyos istikametinde yolculuk yaparlar. Sarıyer – Kilyos Yolu üzerinde bulunan “Maden Mahallesi” durağında inerek okulumuza ulaşabilirler. Okulumuz, “Maden Mahallesi” durağına 2 dakikalık yürüme mesafesindedir.
 • Otobüs ve Minibüs ile
  Otobüsle seyahat etmek isteyen ziyaretçilerimiz Mecidiyeköy’den Metro ile Hacıosman’a, oradan da 150-151-152-154 numaralı otobüslerle, Taksim’den 25T, Rumelihisarıüstü’nden 59RS, Beşiktaş’tan 40B, Eminönü’den 25E ile Sarıyer merkeze ulaşırlar. Merkez’den Kilyos istikametine giden otobüs ve minibüslere binerek Maden Mahallesi durağında Maden Camii önünde inerler. Okulumuz Maden Mahallesi durağında Maden Camii’ne 2 dakikalık yürüme mesafesindedir.
 • Deniz Otobüsü ve Vapur ile
  Boğaz yolunu kullanmak isteyen ziyaretçilerimiz, hafta içi her gün 07.50’de Kadıköy’den, 08.15’te Beşiktaş’tan, 08.50’de İstinye’den kalkan şehir hatları vapuru ile Sarıyer İskelesi’ne ulaşabilirler. Şehir hatlarının bu seferi günde yalnızca bir keredir. İDO ve şehir hatları ortak seferidir. Anadolukavağı istikametinden ise Sarıyer istikametine sık sık vapur bulunmaktadır.

NOT: Buradaki bilgiler bilgilendirme amacı taşır. Yol çalışmaları nedeniyle meydana gelen güzergâh değişimlerinden, İETT, Ulaşım AŞ, İDO, Şehir Hatları gibi İstanbul’un ulaşımını sağlayan birimlerce yapılan hat/sefer/güzergâh değişimlerinden, tabela zafiyetlerinden ve bu yollarla meydana gelebilecek mağduriyetlerden Boğazhisar Eğitim Kurumları sorumlu değildir. İlginiz için teşekkür ederiz.

yol4