Harika Yetenekler Keşfediliyor

Home » Harika Yetenekler Keşfediliyor

Neden Bu Projeye Dahil Olmalısınız?

Proje kamsamında okulumuz psikolojik danışmanları tarafından öğrencilerin “dil, şekil-uzay, akıl yürütme, ayırt etme ve sayısal yetenek” olmak üzere özel ve genel yetenek alanları ölçülerek üstün yetenekli çocuklar keşfedilecek, bu çocuklara yönelik uygun eğitim hizmeti veren Boğazhisar’da burslu eğitim fırsatı sağlanabilecektir.

Başvurular Nasıl Yapılır ve Kabul Olunduktan Sonra Süreç Nasıl İşer?

Başvuru için aşağıdaki  formu doldurabilirsiniz.

 

  • Projeye HAMİDİYE ŞİŞLİ ETFAL SEYRANTEPE VE BAHÇEKÖY kampüsü sağlık çalışanları başvurabilir.
  • Her iki kurum çalışanları çocuklarına yapılacak yetenek testleri ücretsizdir.
  • Projeye 4-11 Yaş arası öğrenciler başvurabilir .
  • Yapılan başvurulara Boğazhisar Eğitim Kurumları tarafından randevular oluşturulacaktır.
  • Yetenek testi uygulamaları 1- 31 Mart 2022 tarihleri arasında Boğazhisar’da yapılacaktır.
  • Psikolojik danışmanlar tarafından testler ve eğitsel değerlendirmeler yapılacaktır. Değerlendirmenin sonuçlarına göre üstün yetenekli çocuklarımıza eğitim bursları verilecektir.

Boğazhisar Hakkında

Boğazhisar Eğitim Kurumları, TÜZDER’le birlikte üstün yetenekli öğrenciler için geliştirdiği zenginleştirilmiş müfredat programları, 5Q Eğitim Modeli ve sıradışı atölye çalışmaları ile birçok ilke imza atmış ve uzun yıllardır bu alanda başarılı çalışmalar ortaya koymuştur.

Boğazhisar Eğitim Kurumlarında üstün yetenekliler için özel olarak tasarlanmış birçok atölye faaliyeti yürütülmektedir. Bu atölyeler arasında Zeka ve Akıl Oyunları Atölyesi, Düşünme Becerileri Atölyesi, Astronomi ve Uzay Bilimleri Atölyesi, Gastronomi Atölyesi, Eğlenceli Bilim Atölyesi, El Sanatları Atölyesi, Robotik ve Kodlama Atölyesi, Organik Tarım Atölyesi de bulunuyor. Boğazhisar hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.