Harika Çocuklar Keşfediliyor

Home » Harika Çocuklar Keşfediliyor

Projemizle Neyi Hedefliyoruz?

TÜZDER (Tüm Üstün Zekalılar Derneği), Boğazhisar Eğitim Kurumuyla ortaklaşa yürüttüğü “HARİKA ÇOCUKLAR KEŞFEDİLİYOR” projesini 2020 yılı için yeniden başlatıyor. Anasınıfı, 1. sınıf öğrencileri için oluşturulan bu proje ile üstün yetenekli çocukların erken dönemlerde keşfedilmesi ve zenginleştirilmiş müfredatla yetiştirilmeleri için öğrencilere çok önemli bir fırsat sunulmaktadır.

“Tüzder, Üstün Yetenekli Çocukları Keşfediyor” sloganıyla başlatılan projede, yapılacak eğitsel değerlendirmeler ve yetenek testleriyle kabul edilecek. Anasınfı, 1. sınıf aralığındaki üstün yetenekli çocuklar, özel ve zenginleştirilmiş bir müfredat ve atölye çalışmalarıyla desteklenecektir.

Neden Bu Projeye Dahil Olmalısınız?

Psikolojik danışmanlar tarafından “dil, şekil-uzay, akıl yürütme, ayırt etme ve sayısal yetenek” olmak üzere özel ve genel yetenek alanları ölçülerek üstün yetenekli çocuklar keşfedilecek ve onlara uygun eğitim hizmeti veren Boğazhisar’da  burslu eğitim fırsatı sağlanacaktır.

Başvurular Nasıl Yapılır ve Kabul Olunduktan Sonra Süreç Nasıl İşer?

Başvuru için aşağıdaki  formu doldurabilirsiniz.

 

  • Projeye Anasınfı, 1. sınıf aralığındaki öğrenciler başvurabilir.
  • Yapılan başvurulara Boğazhisar Eğitim Kurumları tarafından randevular oluşturulacaktır.
  • Uygulamalar  10-16 Ağustos tarihleri arasında Boğazhisar’da yapılacaktır.
  • Psikolojik danışmanlar tarafından testler ve eğitsel değerlendirmeler yapılacaktır. Değerlendirmenin sonuçlarına göre üstün yetenekli çocuklarımıza eğitim bursları verilecektir.
  • Üstün yetenekli çocuklarımıza seviyelerine göre verilen eğitim bursları, TÜZDER uygulama okulu olan Boğazhisar Eğitim Kurumlarında anasınıfı ve ilkokul düzeylerinde geçerli olacaktır. Okulunun konumunu görmek için tıklayınız.

Tüzder Hakkında

TÜZDER, bu ülkenin geleceği olan yavrularımızı, bu ülkenin değerleriyle donatmayı amaç edinmiş profesyonel bir sivil toplum organizasyonudur. TÜZDER, yıllarca standart kalıplara sokulmaya çalışılan eğitime yeni bir soluk getirme gayesiyle yola çıkmıştır. İlhamını Enderun’dan ve Gulamhane’lerden alan TÜZDER, yetenek ve nitelikleriyle farklı olan çocuklarımıza farklı bir bakış açısı, farklı ve özgün bir eğitim ortamı sunma gayretindedir.

2008 yılında fikri temelleri atılan organizasyon, 2011 yılında dernekleşmiştir. TÜZDER (Tüm Üstün Zekâlılar Derneği), üstün zekâlı ve üstün yetenekli çocukların tespit edilerek okul öncesi dönemden başlayıp yükseköğretim sonuna kadar aile, toplum ve eğitim ortamlarında desteklenmesini, geliştirilmesini, eğitimlerinin zenginleştirilmesini, sosyo-kültürel etkinliklere katılımlarının sağlanmasını amaç edinmiş, Türkiye’nin eğitim alanında önde gelen sivil toplum örgütüdür. TÜZDER hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Boğazhisar Hakkında

Boğazhisar Eğitim Kurumları, TÜZDER’le birlikte üstün yetenekli öğrenciler için geliştirdiği zenginleştirilmiş müfredat programları, 5Q Eğitim Modeli ve sıradışı atölye çalışmaları ile birçok ilke imza atmış ve uzun yıllardır bu alanda başarılı çalışmalar ortaya koymuştur.

Boğazhisar Eğitim Kurumlarında üstün yetenekliler için özel olarak tasarlanmış birçok atölye faaliyeti yürütülmektedir. Bu atölyeler arasında Zeka ve Akıl Oyunları Atölyesi, Düşünme Becerileri Atölyesi, Astronomi ve Uzay Bilimleri Atölyesi, Gastronomi Atölyesi, Eğlenceli Bilim Atölyesi, El Sanatları Atölyesi, Robotik ve Kodlama Atölyesi, Organik Tarım Atölyesi de bulunuyor. Boğazhisar hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

Başvuru Formu

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]