Boğazhisar Bursluluk Sınavı

Ana Sayfa » Sınavlar » Boğazhisar Bursluluk Sınavı
null

9 Şubat 2019 Boğazhisar Bursluluk Sınavı

“Eğitimi Yeniden Tanımlıyoruz.”  Eğitimde birçok konuda öncü olan Boğazhisar Eğitim Kurumları, eğitim sistemini daha fazla öğrenci ile buluşturacak. Öğrencilerin bireysel özelliklerine göre hazırlanmış eğitim müfredatları ile Zihinsel Gelişimleri, Sosyal Gelişimleri, Bedensel Gelişimleri, Ruhsal Gelişimleri ve Duygusal Gelişimleri desteklenmektedir. Onlar yaptıklarıyla, hayalleriyle, değerleriyle, birikimleriyle iç dünyalarıyla biriciktir. Aldığı eğitim ve yaşadığı çevre ile bu özellikler ya körelir ya da gelişir.

Boğazhisar Bursluluk sınavı ile 4, 5, 6 ve 7. sınıflara, öğrencilerin akademik başarısına göre farklı oranlarda burslar sağlayacaktır. Burs oranları, sınav neticelerinde en yüksek puana göre belirlenmektedir. Sınav soruları 4 ana ders müfredatından oluşmaktadır.

Sınav, okul yönetimi tarafından kararlaştırılan ve ilan edilen tarihte yapılmaktadır. Ayrıca boğazhisar bursluluk sınavı geçtikten sonra, daha önce sınava katılmamış öğrencilerimizi “Bireysel Bursluluk” sınavı imkanı sunmaktayız.

Bireysel Bursluluk sınavımıza ise “Boğazhisar Bursluluk Sınavı” tamamlandıktan sonra web sayfamızdan başvuru sağlayabilirsiniz.

 

Sınav oturumları kontenjanlarla sınırlıdır.

Sınav Şartları

  • Sınav 60 sorudan oluşmaktadır (Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler). Sınav süresi 75 dk’dır.
  • Sınav üç oturum olarak gerçekleşecektir. (Saat 10.00, 12.00 ve 14.00’da)
  • Sınava 4, 5, 6 ve 7. sınıflarda eğitim gören öğrenciler katılabilir.
  • Boğazhisar Eğitim Kurumları ‘nda öğrenim gören öğrencilerin sınav başvuruları okul tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
  • Burs, 2019-2020 eğitim-öğretim yılına kayıt yaptıracak öğrenciler için geçerlidir. Bir sonraki yıla devredilemez.
  • Sınav giriş belgesi başvuru esnasında belirtilen mail adresine gönderilecektir.
  • Sınava katılacak öğrenciler, online başvuru sonrasında öğrenciye özel oluşturulan giriş belgesini ve kimlik kartlarını yanlarında getirmeleri gerekmektedir.
  • Burs oranları, belirlenen burslu öğrenci kontenjanına göre düzenlenir.
  • Sınavda cep telefonu, hesap makinesi, pergel, cetvel gibi araç-gereç kullanımına izin verilmeyecektir.

*Sınav Sonuçlarını ve Burs oranlarını, birlikte oluşturacağımız randevu saatinde, sadece okulumuzdan öğrenebilirsiniz.Boğazhisar Kabul Sınavı